forum » ROBOT Millennium » Skręcanie belki
Autor
Post
marcin02

Skręcanie belki

Witam
Mam zamodelowaną belkę HEB500 do której dochodzi pomost (wspornik). W analizie szczególowej/Naprężenia chciałbym uzyskac naprężenia skręcające - T, jednak jest to niekaktywne,może wiece Panowie co jest tego powodem?
A drugie pytanie, czy wyniki w robocie są poprawne z waszego doświadczenia na takie oddziaływania (siły skręcające i napręzenia z tym zwiazane)?

ruusski

bez tytulu

Witam,


Mam również pytanie dotyczące skręcania, obliczam belkę żelbetową jako belkę biegu schodowego, jest to belka wspornikowa o przekroju teowym. Moment skręcający wyniósł 14kNm, moje pytanie brzmi czy można przyjąć za prawidłowe obliczenia zbrojenia dla tego momentu w wielkości 7cm2? Proszę o odpowiedź.
Dodam że uwzgldniłem samo skręcanie

Iwan7777

bez tytulu

Jak powiem, że wystarczy i jest ok to mi uwierzysz?

Tak na serio to nikt ci nie odpowie na tak zadane pytanie a tym bardziej inżynierowie.
Inżynier jak zadaje pytanie to w nim są zawarte wszystkie informacje dotyczące problemu,
żeby drugi inżynier był wstanie mu odpowiedzieć po szybkich obliczeniach lub z doświadczenia. 
forum » ROBOT Millennium » Skręcanie belkiGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.