forum » ROBOT Millennium » fundament pod dwa słupy stalowe.
Autor

fundament pod dwa słupy stalowe.

Witam. Mam taki przypadek, że do hali głównej dochodzi prostopadle łącznik . Łącznik i hala są wykonane jako ramy stalowe. Przy styku łącznik hala znajdują się obok siebie dwa słupy stalowe- słup od hali głównej i słup od łącznika. Czy w module ram przestrzennych jest możliwość policzenia współnego fundamentu pod dwa słupy? Czy też należy to wykonać w module konstrukcji objętościowych, zakładając sobie wstępnie wymiar fundamentów? Z góry dziękuję za odpowiedź.

macjar

bez tytulu

..kiedyś się dało...zaznaczasz wezły obu słupów i przechodzisz do wymiarowania stopy

agrosantos

bez tytulu

Akurat to wiedziałem :) tylko chodzi mi o to, że pomimo, iż zaznaczę oba węzły to robot liczy
oddzielnie fundamenty dla każdego słupa. Obliczone stopy fundamentów zachodzą na siebie konturami.
Z jednej strony łącznika program wykrył poprawnie fundamenty i liczył stopę podwójną. Natomiast z drugiej strony robot liczy zaznaczone węzły jak dla pojedynczych stóp (odległość osi stóp w drugim przypadku większa o 20 cm)

akos

bez tytulu

Stwórz węzeł na środku pomiędzy dolnymi węzłami słupów. W tym węźle daj utwierdzenie i połącz go połączeniami sztywnymi z dolnymi węzłami Twoich słupów

agrosantos

bez tytulu

Odświeżam temat.
[images70.fotosik.pl]
Otóż na załączonym wyżej obrazku linią czerwoną zaznaczyłem ścianę zbiornika, który jest wewnątrz hali. Robot skojarzył stopę podwójną. Jednak jest pewien problem z tym, że ta stopa podwójna nie jest prostopadła do ściany zbiornika. Wiem, że w module fundamentów jest możliwość ograniczania wymiarów stopy sąsiednim fundamentem jednak to nie wpływa znacząco na wymiary mojej stopy. W jaki sposób rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

forum » ROBOT Millennium » fundament pod dwa słupy stalowe.

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.