forum » ROBOT Millennium » Połączenie słupów z pomostem
Autor

Połączenie słupów z pomostem

Witam, mam problem ze scharakteryzowaniem żelbetowej kładki dla pieszych, mianowicie nie wiem jak połączyć słupy z pomostem (w rzeczywistości mają być połączone za pomocą łożysk), przy czym pomost jest o przekroju teowym. Próbowałem rozdzielić to na pręt belkowy jako prostokątny środnik oraz płytę jako półkę żeby dobrze określić obciążenia równomierne. Użyłem offset przy środniku żeby był na półce dolnej, żeby to się połączyło ze słupami, ale wtedy pojawia się problem z połączeniem z płytą. Macie jakiś pomysł jeśli mniej więcej zrozumieliście o co mi chodzi?? :P Działam na robot structural analysis professional 2012

t.szpak@wp.pl

bez tytulu

Dlaczego chcesz robić offset nas siłę?. Jeżeli zależy ci na redukcji sztywność możesz to zmienić za pomocą współczynnika.
Odsyłam do rozważań na forum pt. Redukcja Momentu Bezwładności w belkach żelbetowych - strona 2
Czy belka jest zofsetowania czy nie nie ma znaczenia dla obciążeń.

TSzpak

forum » ROBOT Millennium » Połączenie słupów z pomostem

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.