forum » ROBOT Millennium » słup stalowy- fundament
Autor
Post
agrosantos

słup stalowy- fundament

Witam. Policzyłem płaską ramę stalową i wykonałem dla słupów połączenie słup-fundament za pomocą kotew i blachy węzłowej. Następnie chciałem wykonać fundament żelbetowy dla tego słupa w module "wymiarowanie belek betonowych". Zaznaczyłem wybrany słup i kliknąłem ikonę tego modułu. Wyskoczyło okno, z komunikatem, że element nie został uwzględniony w modułach zbrojenia rzeczywistego. Czy to oznacza, że dla słupów stalowych nie da się obliczyć w module "rama płaska" fundamentu? Czy też znaczy to, że program rozpoznaje słup jako element stalowy i dalej liczy poprawnie zbrojenie rzeczywiste? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

agrosantos

bez tytulu

Problem powyższy rozwiązałem. Lecz napotkałem się na kolejny. Przy wymiarowaniu stopy jest opcja "ograniczenie sąsiednim fundamentem" i tam niestety w moim wypadku nie da się wpisać wartości mniejszej niż 0,7m. W końcowym efekcie udaje mi się uzyskać nieznaczny mimośród trzonu stopy. Zależy mi na tym by kształt stopy był tzw. wieszakowy- niesymetryczny-> stopa ma się znajdować przy istniejącym fundamencie, trzon stopy umieszczony z jednej strony. Czy w związku z tym jedyną opcją jest zamodelowanie takiej stopy w modelu np "projektowanie konstrukcji objętościowej", ew. skorzystanie z kalkulatorów?

 
forum » ROBOT Millennium » słup stalowy- fundamentGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.