forum » ROBOT Millennium » Obciążenie okładziny
Autor
Post
pablo29

Obciążenie okładziny

Witam, mam mały problem podczas dodawania obciążenia do okładziny hali stalowej (słupowo-wiązarowej) program obciąża wszystkie pręty w obszarze okładziny. Dokonałem pominięcia pewnych prętów (stężenia oraz pręty kratownicy) pozostawiając jedynie pręty będące płatwami. Jednak podczas dodawania obciążenia wiatrem na ścianę boczną płatew skrajna również przenosi obciążenie, a gdy ją pominę to w przypadku obciążenia stałego również nie będzie przenosić obciążenia. Zatem pytanie:
W jaki sposób pominąć obciążenie pręta w różnych przypadkach tak aby wzajemnie ich nie wykluczać?

t.szpak@wp.pl

bez tytulu

Jeżeli masz obudowę w układzie poziomym np. z płyt warstwowych, to obciążenia z wiatru przekaż na słupy - jednokierunkowo. Przy założeniu, że płatew okapowa będzie prostopadle do słupa problem rozwiąże się sam.
Jeżeli masz obudowę w układzie pionowym to wiatr musisz przekazać na rygle ścienne, przy okapie zdefiniuj rygiel okapowy (10cm poniżej płatwi) i na nim skończ okładzinę ścienną.

pablo29

Obciążenie okładziny

Pomogło dziękuję.

 
forum » ROBOT Millennium » Obciążenie okładzinyGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.