forum » ROBOT Millennium » hala stalowa 3d
Autor
Post
lakomy.dariusz

hala stalowa 3d

Witam, robię prace inż. , mianowicie hala stalowa w 3d w robocie i mam kilka pytań,
1. czy muszę dodawać offsety do płatwi czy nie,
2. czy obciążenie powinienem zadawać na pręty płatwi czy za pomocą okładzin ? (jeżeli okładzin to jakie ma to być obc.?, powierzchniowe jednorodne?)

Dziękuje za szybką odpowiedź ;)

przemysław_

bez tytulu

1. Nie musisz używać offsetów.
2. Wygodniej jest poprzez panele. Rodzaj zależnie od obicążenia.

Proponuję, abyś zapoznał się z jakimkolwiek podręcznikiem/opracowaniem nt modelowania konstrukcji w RSA - w sieci tego całe mnóstwo ;)

t.szpak@wp.pl

bez tytulu

Do przekazywania obciążeń na płatwie lepsze będą okładziny.
Definiujesz kierunek, wielkość obciążenia możesz wyłączać pręty na które obciążenia nie mają działać (np. stężenia) no i okładziny są bezmasowe.

Panele lepsze na elementy, które mają pełnić funkcje nośne ,(tarcza płyta powłoka)

przemysław_

bez tytulu

oczywiście mi również chodziło o okładziny ;) Panele gdy np. chcesz automatycznie uwzględnić obciążenie od warstwy pokrycia dachu/ścian itp.

 
forum » ROBOT Millennium » hala stalowa 3dGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.