forum » ROBOT Millennium » Po zmienieniu przekroju zmienia się wartość sił wewnętrznych
Autor

Po zmienieniu przekroju zmienia się wartość sił wewnętrznych

Mam zwykła ramę zamodelowaną w 2D i przy zmianie profilu prętów przy usuniętym ciężarze własnym konstrukcji z obciążeń zmieniaja mi sie wartości momentów, z czym to jest związane i jak wyłączyć ten efekt

dead_avis

bez tytulu

Wszystkie profile są takie same, a później zmieniasz je na inne ale też takie same w całej ramie ?

przemysław_

bez tytulu

W układach statycznie niewyznaczalnych to chyba nic szczególnego? ;) Zmiana sztywności poszczególnych elementów zmienia wartości sił wewnętrznych.

johny42

bez tytulu

Właśnie zmieniałem na inne przekroje na słupach i inne w ryglu juz wszystko Ok. Dzięki za pomoc :)

wojpin

bez tytulu

Mam ten sam problem, z tą różnicą, że nawet przy zmianie wszystkich prętów w całym modelu siły i tak się zmieniają. Nie pomaga nic; usuwanie zwolnień, zmiana modułu Younga na 0 lub bardzo dużą wartość. Model jest narysowany w 3D. Oczywiście ustawiona analiza liniowa. Błędów (poza grubością okładziny???-ostrzeżenie) nie wyrzuca. Może ktoś ma jakieś pomysły? Pozdrawiam.

morgan000

ZMIANA PRZEKROJU

WITAM,
W UKŁADACH NIEWYZNACZALNYCH JEST TO NORMALNE. ZGODNIE Z ZASADĄ, ŻE ELEMENT BARDZIEJ WYTRZYMAŁY BIERZE NA SIEBIE WIĘCEJ TYM SAMYM PO ZMIANIE MOMENTU BEZWŁADNOŚCI CZYLI [ Ix LUB Iy ] ELEMENTY PRZEJMUJE PROPORCJONALNIE WIĘCEJ BĄDŹ "ODDAJE" (PRZEKAZUJE ) NA INNE ELEMENTY. WNIOSEK JEST TAKI, ŻE NAWEJ JEŚLI WYŁĄCZYSZ CIĘŻAR WŁASNY NIC TO NIE ZMIENI PONIEWAŻ JEST TO ZALEŻNE OD PRZEKROJU. (OD PROPORCJI MOMENTÓW BEZWŁADNOŚCI ELEMENTÓW)

forum » ROBOT Millennium » Po zmienieniu przekroju zmienia się wartość sił wewnętrznych

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.