forum » ROBOT Millennium » nakładanie paneli w przypadku krzyżujących się belek
Autor

nakładanie paneli w przypadku krzyżujących się belek

Witam, mam pytanie odnośnie sposobu zamodelowania belek za pomocą "pogrubienia płyty" tzn. modelowanie belki panelem o odpowiedniej grubości ponieważ w moim stropie belki się krzyżują i w takim razie w tych miejscach panele się nakładają i nie wiem jak sie ustosunkować do wyników obliczeń w takim razie czy w tych miejscach przez to uzwględniona jest większa sztywność ? czy może przerwać jedną z belek tak żeby nie nachodziły?

Iwan7777

bez tytulu

w takim przypadku musisz przerwac panel bo robot nie jest w stanie posatkowac. A takie pytanie dotyczace modelu jaka masz ta belke i ile od podpory do podpory bo sie nie spotkalem z takim rozwiazaniem.

bassssska

bez tytulu

dzięki, chodziło mi o to że one nie tyle się nakładają co krzyżują w miejscu podparcia słupem, a strop ten jest stropem do analizy porównawczej więc elementy są tak po prostu założone :)

forum » ROBOT Millennium » nakładanie paneli w przypadku krzyżujących się belek

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.