forum » ROBOT Millennium » [Robot Structural Analysis] Wykres momentów po dwóch stronach pręta
Autor

[Robot Structural Analysis] Wykres momentów po dwóch stronach pręta

Witam
Modeluję w robocie konstrukcji hali żelbetowej z kratownicą stalową, kombinacje automatyczne, i mam następujący problem: w obwiedniach ULS+ i ULS- wykres momentu pojawia się po dwóch stronach słupa, pozostałe wykresy też są podwójne ale po jednej stronie pręta. Z czego to może wynikać, czy jest to błąd czy może wystąpić taki przypadek?
http://i39.tinypic.com/fbc38i.png

Z góry dziękuję za odpowiedź

evelina565

bez tytulu

Okej juz sama doszłam do tego że to obwiednia górna i dolna.

Ale mam inny problem.
Czy jest możliwość żeby w kombinacjach automatycznych tak ustawić relacje/grupy żeby:

-zawsze było uwzględnione obciążenie termiczne (skurcz)
-temperatura dodatnia i śnieg się wykluczały, jednocześnie żeby temperatura dodatnia wykluczała ujemną, ale snieg i ujemna mogą być razem

Niestety mam duża liczbę kombinacji więc ręczne raczej odpadają

forum » ROBOT Millennium » [Robot Structural Analysis] Wykres momentów po dwóch stronach pręta

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.