forum » ROBOT Millennium » niestabliność po zamodelowaniu na ruszcie stalowym diafragmy podatnej
Autor

niestabliność po zamodelowaniu na ruszcie stalowym diafragmy podatnej

Witam szanowne środowisko,
z góry uprzedzam iż problem jest teoretyczny aczkolwiek chciałbym go rozwiązać. Mam duży model ramy stalowej, wieloprzęsłowej przestrzennej, na których chcę oprzeć strop żelbetowy w postaci diafragmy podatnej. Kondygnacja powtarzalna, czyli po pierwszej poprawnie zamodelowanej kondygnacji powinno być już lżej (celem jest globalna analiza budynku a nie elementów,z tego powodu nie wchodzi w grę modelowanie osobno segmentów). Do momentu konstrukcji pretowej wszystko wg mnie dzialalo, program nie krzyczał do mnie o żadnych problemach w trakcie obliczeń pod ciężarem własnym, po dodatniu diafragmy znalazły się dwa węzły z niestabilnością na kierunku Ry(dodam, że rygle ramy zamodelowane są w postaci kratownic, a niestabilne węzły znajdują sie w dolnym pasie, czyli nie są bezpośrednio narażone na działanie diafragmy). Wyniki odkształceń nie dają gigantycznych wartości, charakter przemieszczzeń raczej logiczny. Ale wolałbym jednak usunąć te niestabliności. Jeśli, ktoś umie dopowiedzieć mi ze swojej praktyki o jakimś trick'u ,który może pomóc chętnie przetestuję.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

Maciej_D

dodatkowe pytanie

Dodaktowe pytanie (przepraszam ale nie umiem znaleźć opcji edycji swoich postów) - czy diafragma ma ciężar czy nie?

forum » ROBOT Millennium » niestabliność po zamodelowaniu na ruszcie stalowym diafragmy podatnej

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.