forum » ROBOT Millennium » Oparcie belki żelbetowej - RSA 2013, 2014
Autor

Oparcie belki żelbetowej - RSA 2013, 2014

Witam,
mam problem z belkami ukośnymi - belki policzkowe do schodów, otóż występuje mi brak nośności przy podporze - belka opiera się na dwóch belkach spocznikowych.
Próbowałem rózne ustawienia podpór, szerokości podpór, zawsze wykres nośności stali na zginanie spada ukośnie do zera, a tym samym moment przy podporze jest niezabrojony - dzieje się to na niżej położonym końcu belki (mam wrażenie że nie bierze zakotwienia prętów w podporze pod uwagę RSA 2014).

Jeszcze jedna sprawa. W RSA 2014 w żelbecie jak na podporę wybiorę ceglaną to zawsze jedna podpora pokazuje mi niespełniony warunek Abmin przy x=0.2 nośność 0 - przykład bez obciążenia - ciężar własny - Tu podobnie jak akapit wyżej, tylko tym razem jest to powierzchnia zbrojenia na zginanie rzeczywista brutto, wykres nie przedstawia prostokąta tylko trapez
Proszę o pomoc

macjar

bez tytulu

włącz sobie uwzględnianie długości haka w długosci zakotwienia

gorzakus

Dot. RSAP 2014 Abmin nie wychodzi

"włącz sobie uwzględnianie długości haka w długości zakotwienia" - niestety to nie działa, proszę o pomoc jeśli ktoś zna przyczynę dla czego tak się dzieję i co zrobić żeby ten błąd nie wyskakiwał. Z góry dziękuje.

forum » ROBOT Millennium » Oparcie belki żelbetowej - RSA 2013, 2014

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.