forum » ROBOT Millennium » Inne siły przy wymiarowaniu profili stalowych
Autor

Inne siły przy wymiarowaniu profili stalowych

Witam.

Problem jest następujący. Przy wymiarowaniu elementów stalowych na zginanie ze ściskaniem, Robot wybiera jakieś siły wewnętrzne których nie jestem w stanie zlokalizować w obwiedni ani w analizie szczegółowej danego pręta. Nie wiem skąd te siły się pobrały. Może to być związane z własnymi współczynnikami wyboczeniowymi, które ręcznie definiowałem? Szukałem podobnego tematu na forum ale szukajka jest tak kiepska, że ciężko cokolwiek znaleźć.

Pozdrawiam

piot5rek

bez tytulu

Jeszcze dodam odnośnie słowa "inne" zawartego w temacie. Dlatego inne, że ja przy obliczeniach wykonywanych "ręcznie" brałem siły z obwiedni i profil liczyłem na osiowe ściskanie z wyboczeniem, a robot wynalazł sobie jakąś siłę osiową odpowiadającą przy momencie maksymalnym i liczy na zginanie ze ściskaniem...

piot5rek

bez tytulu

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość zwiększenia ilości punktów pomiarowych w obwiedni? Bo teraz Robot pokazuje wartości z końców prętów. Jak chciałbym wartości obwiedni np. z środka pręta? Da się to jakoś zrobić? W analizie szczegółowej da się zrobić wiele punktów kontrolnych ale pokazuje w tabeli wartości maksymalne a nie odpowiadające i średnio to jest przydatne przy wymiarowaniu na np. zginanie ze ściskaniem.

piot5rek

bez tytulu

Już znalazłem, gdzie znaleźć wszystkie przypadki do obwiedni. Wszystko ładnie pięknie ale jak mam "miliard" wyników to mam przeszukiwać wszystkie wartości i szukać na ślepo najgorszej kombinacji? Niby można wyświetlić naprężenia ale robot do zwymiarowania elementu i tak nie wziął przypadku o największych naprężeniach ekstremalnych... Chyba, że jestem tak tępy i w ogóle tego nie ogarniam.
Hehe sam sobie pisze i sam odpowiadam.

forum » ROBOT Millennium » Inne siły przy wymiarowaniu profili stalowych

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.