forum » ROBOT Millennium » Sciana szczelinowa
Autor

Sciana szczelinowa

Witam,

robie projekt garazu podziemnego na prace dyplomowa, w ktorym zewnetrzne sciany szczelinowe sa scianami nosnymi. Zrobilem model 3d i zastanawiam sie jak zalatwic sprawe modelu winklerowskiego jesli chodzi o te sciany.. czy zadaje sie jakies podpory sprezyste w takiej scianie gdzie jest parcie bierne , czy zalatwia sie sprawe za pomoca wspolnczynnikow Kx , Ky ..? Nigdy wczesniej czegos takiego nie modelowalem stad moje zagubienie:) Z gory dziekuje za zainteresowanie. Pozdrawiam

Iwan7777

bez tytulu

Z twojego postu wynika że ściana szczelinowa ma przenieść cała siłę parcia gruntu po spuszczeniu kotew gruntowych. czyli zakładasz że na płyty podziemia nie działają siły poziome od gruntu.
W modelu możesz przyjąć po obwodzie panel grubości ściany szczelinowej to jest najbardziej prosty wariant. A do innych to za mało dałeś danych dotyczących twojego modelu.

Jaca89

bez tytulu

tak tak przyjalem, teraz tylko chce w modelu 3d obciazyc te sciany korzystajac z wbudowanej w robota mozliwosci obciazenia gruntem + woda gruntowa.. obciazylem tak jak mi sie wydaje, zakladajac z prawej strony parcie czynne na calosci sciany, a na odcinku zakotwiony , ponizej plyty dennej, jako parcie bierne ... no i mega duze momenty mi wychodza, ponad 4000 knm , cos robie zle na pewno

macjar

bez tytulu

...nie wiem czy znasz taki program jak Geo5. Z jego pomocą i robota jest wstanie to dosyć sprawnie policzyć. W geo5 zaprojektujesz ścinę szczelinową uwzgledniając etapy wznoszenia ściany z uwzgledneniem sposobu rozparcia i kotwienia, wyznaczysz odpowiednie parcia w wszytkich fazach. Na bazie tych wyników opracujesz model końcowy w robocie.

forum » ROBOT Millennium » Sciana szczelinowa

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.