forum » ROBOT Millennium » Model obliczeniowy konstrukcji ramowej żelbetowej.
Autor

Model obliczeniowy konstrukcji ramowej żelbetowej.

Witam.
Piszę pracę dyplomową w której projektuję warianty konstrukcji ramowej, szkieletowej żelbetowej w Robocie. Wszystko szło pięknie, ładnie do momentu gdy promotor zadał mi pytanie: Jaki przyjął Pan model obliczeniowy. Odpowiedziałem mu że modelem obliczeniowym mojej konstrukcji jest rama żelbetowa przestrzenna z elementami bryłowymi typu rygle, słupy połączonymi węzłami, w której obciążenia z rygli przekazywane są na słupy a ze słupów na stopy fundamentowe. Dodałem jeszcze parę słów o tym że np rygle oddziałują sprężyście po wpływem obciążeń liniowych i przenoszą naprężenia. Promotor stwierdził że źle odpowiedziałem i kazał mi pomyśleć nad tym i opisać mój model obliczeniowy.Czytałem trochę o modelach obliczeniowych, o metodach, ale nadal nie wiem co mam dokładnie napisać o moim modelu obliczeniowym.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki,
Pozdrawiam.

forum » ROBOT Millennium » Model obliczeniowy konstrukcji ramowej żelbetowej.

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.