forum » ROBOT Millennium » Połączenia stalowe - generowane automatycznie
Autor
Post
oksymoron

Połączenia stalowe - generowane automatycznie

Witam,

mój porblem dotyczy połączeń stalowych. Zamodelowałem prostą halę, do której policzyłem połączenie dwustronne doczołowe (w Robot 2013 definiowałem połączenie jako jednostronne, program sam dobierał obciążenie z ruygla 'z drugiej strony), następnie uruchomiłem analizę podatności wybranego połączenia (która niestety nie udała się uautomatycznie, sam musiałem definiować zwolnienia srpężyste), po której przeszedłem z powrotem do obliczeń węzłów. Teraz program nie wykrywa przy połączeniu dwustronnym 'drugiego rygla', co sprawia, że niespełniony pozostaje warunek na ścinanie środnika słupa. Proszę o poradę, czy jestem w stanie coś z tym zrobic.

Pozdrawiam,
Michał

 
forum » ROBOT Millennium » Połączenia stalowe - generowane automatycznieGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.