forum » ROBOT Millennium » Zbrojenie zbiornika w kształcie walca
Autor

Zbrojenie zbiornika w kształcie walca

Witam jak w temacie, miałbym pytanie dotyczące obliczeń zbrojenia teoretynczego zbironików w kształcie walca.
Zaczne moze od tego, ze licząc sily wewnetrze w zbiorinku cylindrycznym jest opcje, która pozwala nam na odczytanie wyników dla sił przekrojowych w układzie kartezjańskim lub biegunowym. Nas interesują siły w ukladzie biegunowym. Siły przekorojowe sie w tych układach różnią!

I teraz jeżeli dobrze rouzmiem, robot poiwniem tez mieć opcje zbrojenie w tym ukł odniesienia, natomiast ja takiego nie znalazłem. W zwiazku z tym nie wiem czy otrzymane wyniki zborjenia teroetynczego sa poprawne dla układu biegunowego, ponieważ moim zdaniem robot pokazju wyniki zborjenia dla układu x y. Czy mozna to jakoś zweryfikować, czy jedynie pozostaje opcja recznego przeliczenia zbrojenia dla otrzymanych sil?

forum » ROBOT Millennium » Zbrojenie zbiornika w kształcie walca

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.