forum » ROBOT Millennium » wyświetlanie rzędnych wykresów
Autor

wyświetlanie rzędnych wykresów

Mam pytanie, czy w Robocie 2013 jest możliwa opcja wyświetlenia innych wartości na wykresie sił wewnętrznych niż skrajne, jak coś takiego uzyskać?

http://thumbnails108.imagebam.com/25426/d05bbc254257740.jpg

Na rysunku interesująca mnie sytuacja: w rezultatach wybrałem przecięcie paneli i siły Mxx, Robot wyświetla tylko siły ekstremalne, nie widzę opcji innego dobrania wyświetlanych parametrów.
Mogę przejść na rezultaty: mapy, ale tam odczytanie wyników nie będzie dokładne.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, sugestie?

Z góry dziękuję.

macjar

bez tytulu

przecięcia->analiza wykresu

macjar

bez tytulu

to jest układ płyta słup i rozumię że próbujesz zczytaać momenty do wymiarowania, robiąc to w ten sposób moga ci wyjść błedne wyniki w miejscu lica słupa, spróbuj zrobić przeciecie w licu słupa ale w kierunku prostopadłym do analizowanego kierunku momentów, poprzez opcje 2 punkty definiujesz pasmo 1mb nastepnie włączasz momenty zredukowany i dostajesz całkę czyli twój moment do wymiarowania

dead_avis

bez tytulu

Trochę zrobię offtopa... Macjar pisałaś mi kiedyś w innym wątku że nad słupem powinno być pogrubienie płyty.
Znalazłem tą samą inf. w książce prof. Starosolskiego. Generalnie ok... tylko jak wtedy podchodzić do liczenia zbrojenia
przez ARSA, w miejscu pogrubienia płyty. Robot będzie brał lokalnie bardzo wysoką wartość przekroju do wymiarowania zbrojenia. Czy myślowo odrzucić ten obszar i za zbrojenie jakie powinno być przyjąć to z rantu słupa ?

macjar

bez tytulu

tego eleementu niewymiarujemy to jest strefa słupa, płytę wymiaryjemy w licu podpory...

macjar

bez tytulu

trzeba tak modelowac płyte żeby ten obszar wyłączyć z wymiarowania

dead_avis

bez tytulu

No ja to tak modeluję że nad słupem wypada panel dokładnie o wymiarach poprzecznych słupa. Chociaż i do tego mam wątpliwości, o czym pisałem kilka postów niżej.

tallhoffer

bez tytulu

Dzięki, wcześniej jak klikałem "analiza wykresu" to Robot był głuchy na to; zaznaczyłem sobie "siły zredukowane" i "momenty zredukowane" i poszło.
Korzystając z okazji, momenty to jedno, a ja będę jeszcze potrzebował siły tnące, aby sprawdzić przebicie. W tym przypadku też sugerujesz, aby wyświetlić te siły w kierunku prostopadlym, na szerokości 1 m?
Dzięki!

macjar

bez tytulu

SIŁY POPRZECZNE TO RACZEJ CI NIEBEDA POTRZEBNE DO ANALIZY PRZEBICIA A RACZEJ REAKCJE(FX/MY/MZ)Z PŁYTY NA SŁUPA ZCZYTUJESZ JE Z SLUPÓW

tallhoffer

bez tytulu

To żebym miał pewność:

http://thumbnails108.imagebam.com/25437/4d947c254363487.jpg

Dla tego przykładu, jako moment na styku płyta-słup, biorę wartość całki, czyli 59,06 kNm, zgadza się?

macjar

bez tytulu

przekrój robisz po 50cm w każda strone od osi słupa, prostopadle do osi F

tallhoffer

bez tytulu

Pod moim poprzednim postem jest dodany obrazek, o który się pytam, tylko miniatura nie jest wyświetlona (ale jak się najedzie kursorem, to można wejść na link).

Vegetto73

bez tytulu

Witam.
Chciałłbym odświeżyć poruszony tu temat.

Z załączonych wykresów wynika, że użyto rigid linków z zablokowanymi wszystkimi stopniami swobody. Otrzymujemy wtedy zerowe wartości momentów nad podporą. Czy poprawnie nie powinno być tak, że blokuje się tylko UX i UY. Otrzymujemy wówczas wykresy momentów identyczne jak u prof. Starosolskiego w wypadku pogrubienia płyty.

Wykres granatowy A-A1 w osi słupa, różowy A-A2 w licu słupa. Rozumiem, że jako poprawny do wymiarowania przyjmujemy wykres w licu słupa ?

Co do wymiarowania: nie należałoby przyjąć długości przekroju równego szerokości pasma i odczytać wartości całek dla kolejnych przekrojów?

Oczywiście wtedy przy wymiarowaniu jako b przyjmujemy szerokośc przyjętego pasma.

Vegetto73

bez tytulu

Witam.
Chciałłbym odświeżyć poruszony tu temat.

Z załączonych wykresów wynika, że użyto rigid linków z zablokowanymi wszystkimi stopniami swobody. Otrzymujemy wtedy zerowe wartości momentów nad podporą. Czy poprawnie nie powinno być tak, że blokuje się tylko UX i UY. Otrzymujemy wówczas wykresy momentów identyczne jak u prof. Starosolskiego w wypadku pogrubienia płyty.
http://www.imagebam.com/image/f7c149271613659

Wykres granatowy A-A1 w osi słupa, różowy A-A2 w licu słupa. Rozumiem, że jako poprawny do wymiarowania przyjmujemy wykres w licu słupa ?

Co do wymiarowania: nie należałoby przyjąć długości przekroju równego szerokości pasma i odczytać wartości całek dla kolejnych przekrojów?
http://www.imagebam.com/image/7099bf271614673

Oczywiście wtedy przy wymiarowaniu jako b przyjmujemy szerokośc przyjętego pasma.

forum » ROBOT Millennium » wyświetlanie rzędnych wykresów

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.