forum » ROBOT Millennium » Elementy masowe
Autor

Elementy masowe

Witam,

zwracam się do Was z zapytaniem czy jest możliwośc zadania ściany/okładziny, która miała by tylko i wyłącznie masę własną przez podanie ciężaru objętościowego i zerową sztywność (nie ma właściwości nośnych)
Jest to potrzebne do analizy modalnej konstrukcji.

dead_avis

bez tytulu

Może panel osłonowy Ci to załatwi ?

tomekmaz

bez tytulu

myślę ze panel skoro nie ma własciwosci nośnych słuzy do przekazywania obciązeń na elementy konstrukcyjne. Nie znalazłem w nim parametru gęstość, czyli równie dobrze mógłbym przykładać obc liniowe/powierzchniowe w zależności od potrzeby.
To chyba nie ta droga.

Czy ktoś z Was ma jeszcze jakieś propozycje?

dead_avis

bez tytulu

A może stworzyć materiał o bardzo małym E i G, ale ciężarze jaki potrzebujesz i zrobić z niego normalny panel? To byłby w sumie wtedy taki powiedzmy ciężki papier :)

tomekmaz

bez tytulu

metoda zdefiniowania materiału zaproponowana przez Ciebie chyba spełni moje oczekiwania. Bedzie cięzar, nie bedzie sztywnosci czyli powinienen uzyskać cel.

dziękuje, zrobie próbe

Może znacie jeszcze inny sposób?

forum » ROBOT Millennium » Elementy masowe

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.