forum » ROBOT Millennium » Panel - ugięcie
Autor
Post
marcin02

Panel - ugięcie

Witam
W jaki sposób określić dla jakiej kombinacji SGU występuje maksymalne ugięcie stropu-panelu? Dla elementów prętowych wystepuje tabela - ugięcie/przemieszczenie prętów a czy jest również tabelaryczna mozliwość odczytania ugięcia dla powłoki ze np. dla komb. SGU2 występuje takie ugięcie?

burczynski

bez tytulu

Rezultaty > Wyniki dla płyt i powłok > PPM na dowolnej kolumnie - wybierz żądaną wielkość do prezentacji i przejdź do okna "Ekstrema globalne".

marcin02

bez tytulu

Wielkie dzieki - o to mi chodziło. Pozdrawiam!

golab

bez tytulu

Nie zapomnij o wpływach reologii, zarysowania i cz. długotrwałej obciążenia, które zwiększają ugięcia płyt średnio 4x, a Robot tego nie uwzględnia

dead_avis

bez tytulu

Robot uwzględnia na pewno zarysowanie, po obliczeniu zbrojenia, co jest oczywistą oczywistością ;-). A ugięcie bez tych wszystkich efektów to ugięcie w stanie sprężystym (co też jest oczywiste) że jest dużo mniejsze niż ugięcie realne.

marcin02

bez tytulu

A tak poza tematem, Panowie - z własnych doświadczeń, który programy najbliżej prezentuje oddziaływania w stropie (powłokach)? Czy istnieje takie "cudo" które pokazuje prawidłowo współprace betonu i stali?

 
forum » ROBOT Millennium » Panel - ugięcieGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.