forum » ROBOT Millennium » Tabela reakcje w układzie globalnym
Autor
Post
zoyka

Tabela reakcje w układzie globalnym

Witam,
mam prośbę o wyjaśnienie czym są wartości pojawiające się w tabeli REAKCJI. Jeśli dobrze rozumiem, suma całkowita to rzeczywiste reakcje w podporach konstrukcji, natomiast czym są pozostałe wartości: suma reakcji i suma sił, jak je interpretować?
Pozdrawiam.

yahoo

bez tytulu

Witam, podbijam pytanie. W tabeli reakcji w wierszu "suma całkowita" i "suma reakcji" mam różne wartości. "suma całkowita" jest rzeczywiście sumą wartości podanych w tabeli, czym jest "suma reakcji"

Tomek_Robobat

bez tytulu

Poniżej cytat z pomocy:
Pozdrawiam

Suma sił przyłożonych

Jeżeli ta opcja zostanie wybrana, to w tabeli pojawiają się dodatkowe wiersze:

Suma całkowita - arytmetyczna suma wartości sił i momentów dla danego kierunku, dla aktualnie odfiltrowanych węzłów
Suma reakcji - suma wartości sił i momentów reakcji dla danego kierunku, dla wszystkich węzłów podporowych (z uwzględnieniem odporu podłoża sprężystego)
Suma sił - suma wartości sił i momentów obciążeń zewnętrznych dla danego kierunku.

Suma sił jest podawana dla każdego kierunku globalnego układu współrzędnych.

Suma momentów (dla sumy reakcji i sumy sił) jest wyznaczana względem punktu o współrzędnych (0,0,0). Brane jest pod uwagę działanie momentów oraz sił pracujących na odpowiednich odległościach (ramionach) liczonych również względem punktu o współrzędnych (0,0,0).

W przypadku kombinacji kwadratowych dla przypadków analizy sejsmicznej lub spektralnej, suma reakcji oraz suma sił jest wyznaczana poprzez sumowanie wartości, odpowiednio, sumy całkowitej oraz sumy sił dla poszczególnych postaci drgań.

 
forum » ROBOT Millennium » Tabela reakcje w układzie globalnymGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.