forum » ROBOT Millennium » pytanie o naprężenia
Autor
Post
piotraldinho

pytanie o naprężenia

Witam,
nie jestem raczej na zbyt zaawansowanym poziomie jeśli chodzi o program Robot i dlatego wychodzę z zapewne dość banalnym pytaniem..
Chciałbym się zapytać o wyniki wyrzucane poprzez opcję mapy naprężeń - naprężenia tXX i tYY. Rozumiem, że to są naprężenia ścinające.. Ale na jakiej płaszczyźnie ma miejsce tutaj ścinanie? Mógłby mi ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć :)? W załączeniu przesyłam mapy wspomnianych naprężeń.
pozdrawiam
[img812.imageshack.us]
[img267.imageshack.us]

 
forum » ROBOT Millennium » pytanie o naprężeniaGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.