forum » ROBOT Millennium » Błąd modelu - cykliczne odwołanie...
Autor
Post
Lodilirian

Błąd modelu - cykliczne odwołanie...

Witam, mam taki problem. Wprowadziłem silos który zamierzam obliczyć. Wprowadziłem obciążenia. Po naciśnięciu "Rozpoczęcie obliczeń" za pierwszym razem wylicza i jest wszystko ok. Gdy naciśnie się drugi raz (np. po wprowadzeniu dodtkowego obciążenia itd) wyskakuje bląd "Błąd modelu - sykliczne odwołanie w definicji więzów kinematycznych. Proszę spróbować ponownie wygenerować siatkę lub wyłączyć więzy kinematyczne". Błąd ten wyskakuje również jak zaraz po pierwszym naciśnieciu "Rozpoczęcie obliczeń" nic nie zmieniająć naciśnie się ponownie. Nie mam pojęcia o co chodzi z tym komunikatem. Macie jakieś pomysły?

Używam wersji 2013

Lodilirian

bez tytulu

Może to pomoże i rozjaśni o czym mówie. Poniżej link do filmiku obrazującego mój problem.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=H0moXorF0y0][/url]

Dadam jeszcze, że dzieje się tak od dzisiaj. Wcześniej wprowadzałem silosy i było wszystko ok.

Pozdrawiam

Lodilirian

bez tytulu

Poprawiony link:

Błąd

Iwan7777

bez tytulu

Odznacz w preferencjach zadania - siatka węzły kinematyczne i puść obliczenia.

Lodilirian

bez tytulu

Dziękuję pomogło. Ciekawi mnie dlaczego ten bład wyskakiwał? Za pierwszym razem wszystko ok, dopiero przy drugim przeliczeniu się pokazywał.

golab

bez tytulu

Obawiam się, że nikt tego nie wie.
Wszystko niby działa, ale nikt nie wie dlaczego. Programiści co najwyżej zmieniają kolor ikonek w kolejnych wersjach, żeby przypadkiem nie spieprzyć czegoś bardziej.

Iwan7777

bez tytulu

Ta opcja jest ustawiana domyślnie w wersji 2013.
ma za zadanie zszyć niedokładny model.

 
forum » ROBOT Millennium » Błąd modelu - cykliczne odwołanie...GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.