forum » ROBOT Millennium » fundamenty blokowe
Autor
Post
pitras3

fundamenty blokowe

Witam serdecznie,
Za niedługo bede miał do policzenia pare dosć dużych fundamentów, sa to fundamenty pod wyciąg narciarski, bloki fundamentowe wielkości ok 8x4x3m (dł.szer.wys.) wraz z żelbetowym budynkiem co bedzie tworzyło jedną całość. Chce to zrobić za pomoca konstrukcji objętościowych, chciałbym widziec jak rozchodzą sie naprężenia w takiej bryle.Czy jest sens robić to w robocie?? czy dostane jakies sensowne wyniki?? szczerze to jeszcze nie robiłem brył objętościowych w robocie i nie wiem czy sie zabierac za to w Robocie.

burczynski

bez tytulu

Konstrukcje objętościowe w Robocie to niestety totalna porażka. Główne problemy to:
- horrendalnie długi czas siatkowania,
- częste wywalanie programu podczas pracy z objętościowymi ES,
- bardzo duże trudności podczas kontroli siatki ES.

Stanowczo odradzam, niestety.

pitras3

bez tytulu

A jaki program nalepiej zastosowac? tak żeby był łatwo dostepny

burczynski

bez tytulu

Jeśli dokładna znajomość rozkładu naprężeń w betonie nie jest konieczna (a przypuszczam, że nie jest), zastanowiłbym się nad możliwością zamodelowania w Robocie bez użycia elementów objętościowych. Nie znam kształtu konstrukcji, więc ciężko napisać coś więcej.

 
forum » ROBOT Millennium » fundamenty blokoweGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.