forum » ROBOT Millennium » Robot Millenniium v19.0 instalacja windows 7
Autor
Post
darbor

Robot Millenniium v19.0 instalacja windows 7

Witam Wszystkich,

Potrzebuję pomocy przy instalacji wersji robot Millennium 19.0 w Windowsie 7 64bit lub 32bit.
Posiadam Klucz sprzętowy (zielony pendrive). Poprawnie instaluję program, po uruchomieniu wyskakuje informacja, że "System protekcji nie został wykryty. Uwaga: niemożliwe użycie programu z uwagi na brak systemu protekcji lub aktualnej licencji". Podobnie w Windowsie Vista.
Na windows xp działa bez problemu. Domyślam się że jest problem ze sterownikiem lub aplikacją do klucza hasp w windowsie 7".
Z góry dziękuję za podpowiedź

Pozdrawiam
Darek

Tomek_Robobat

RM 19 vs. Win7

Formalnie oczywiście v19 na Win7 nie jest supportowane (oficjalnie jak dobrze pamiętam dopiero 2011). Nieformalnie - zazwyczaj to co chodziło na Viście dawało się uruchomić również na Win7 (czyli Robot od 20.1 w górę - ale to oczywiście nie jest żadna reguła).
Można spróbowac ściągnać nowe sterowniki do HASPa kompatybilne z Win7 i klucz pewnie edzie widoczny, ale to jeszcze nie gwarantuje że uruchomi się sam program.
Pozdrawiam

darbor

Podpowiedź

Witam,
A czy można prosić o jakiegoś manuala,
Próbowałem instalować różne wersje ale z tego typu sterownikiem nie miałem do czynienia nigdy i nie wiem jakimi zasadami rządzi się tego typu sterownik. Czy trzeba to uruchamiać jako usługa sytemu windows?
Gdzieś pisali że po zainstalowaniu odpowiada na localhost i jakis port... i wtedy wiadomo że działa ...
Jeśli można to prszę o podpowiedź

Pozdrawiam
Darek

Tomek_Robobat

Safenet

Aktualne sterowniki mozna znaleźć np tutaj:
[sentinelcustomer.safenet-inc.com]
pozdrawiam

darbor

Robot Millenniium v19.0 instalacja windows 7

Witam Ponownie,

Walczę z tematem ale bez rezultatów,

Po instalacji najnowszych wersji "alladina" w programie Protekcja - ustawienia (v.19.0) nie widać klucza (USB).
Bardzo proszę o pomoc.
Windows Vista 32bit.

Pozdrawiam
Darek

 
forum » ROBOT Millennium » Robot Millenniium v19.0 instalacja windows 7GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.