forum » ROBOT Millennium » Obciążenie wiatrem poprzez okładziny
Autor

Obciążenie wiatrem poprzez okładziny

Witam,
jestem w trakcie robienia mojej pracy magisterskiej. Pierwszym etapem jest model hali w robocie. Chciałam zadać obciążenia jako powierzchniowe, żeby nie bawić się w zbieranie obciążeń na płatwie i rygle. Czy można zadać obc powierzchniowe inaczej jak za pomocą okładzin. Mam bowiem pewien problem. Jak wiadomo eurokod przy obciążeniu wiatrem dzieli połać dachu na pola. Mam trzy kombinacje od wiatru i trzy różne siatki pól. I tak, w Robocie zadałam okładzine złożoną z owych pól, przyłożyłam obciążenie powierzchniowe w układzie lokalanym i przy obliczaniu wyskakuje mi najpierw, że występują odseperowane węzły a następnie niestabilność rodzaju 3 węzła obliczeniowego. Najdziwniejsze jest to, że później przy sprawdzaniu tych węzłów w tabeli "węzły" nie ma tych numerów. Nie wiem co się dzieje. Przy zadaniu jedej całej okładziny na połaci i przyłożeniu obciążenia wszytsko jest ok. Żaden błąd nie wyskakuje :/ Ale nie mogę tak zrobić, ze względu na ten podział pól wg eurokodów na których są całkiem inne obciążenia. Czy możliwe jest to, że węzły tworzą się na stykach okładzin, które defakto wiszą w powietrzu i dlatego wyskakuje błąd? Bardzo, ale to bardzo proszę o w miare szybką odpowiedź i rade co mam zrobić :/.
Pozdrawiam,
Paulina

p.kowalska88

bez tytulu

Już dałam sobie radę :) strasznie banalne :) hihi, aż dziwne, że na to nie wpadłam :) po prostu zadałam obciążenie jednorodne powierzchniowe po konturze :)

KarolJot

obciążenie jednorodne po konturze

Sorry za podbicie tematu,ale mam pytanie odnośnie zadania obciążenia jednorodnego po konturze.Czy takie obciążenie zostanie prawidłowo przeniesione na pręty w zamodelowanej hali stalowej?Wiadomo, że jakby zostało przyłożone do jakiejś powłoki to nie bło by wątpliwość,a co w przypadku gdy konstrukcją jest wykonana z prętów? Chciałbym wybrać jakąś rozsądną opcję zadania obciążenia od wiatru,gdyż zamodelowane przezemnie okładziny nie pokazują dobrych wyników oraz w przypadku gdy definiowane są po konturze nie przekazują obciążeń na znajdujące się w jej płaszczyźnie słupy.Miał ktoś podobny problem lub wie jak sobie poradzić z obciążeniem od wiatru?Bardzo proszę o pomoc, gdyż uczę się sam programu Robot w celu napisania pracy inżynierskiej.Help!

forum » ROBOT Millennium » Obciążenie wiatrem poprzez okładziny

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.