forum » ROBOT Millennium » Parametry zwichrzeniowe - prośba o pomoc
Autor
Post
pstudent

Parametry zwichrzeniowe - prośba o pomoc

Pytanie:
Belka dwyprzesłowa niezabezpieczona przed zwichrzeniem w przesł( zarówno dołem jak i górą )
na podporach zabezpieczona przed zwichrzenim ( dołem i góra )
Jest to belka platwiowa na płaskim dachu - ( przyjmijmy że idealnie płaskim - pokrycie z płyty warstwowej )
Zadaję parametry zwichrzeniowe dla półki dolnej i półki dolnej jako usztywnienia boczne realtywne( 0;l) czy usztywnienia na podporach
Pytanie jest następujące. Nad podpora środkowa wystepuje maksymalny moment zginającu ujemny i wyboczeniu moze ulec odcinek od podpory po miejsca przejscia momentu na dodatni ( około 1/4 rozpietosci przęsła )
Czy nalezy dac w miejscu zmiany znaku momentu zginającego usztywnienie półki dolnej ( jest taka funkcja w robocie ). Czy jeżeli tego nie dam to program uwzglwedni że długosc zwichrzenia nie jest równa całości rozpietości przesła tylko temu odcinkowi gdzie moment jest ujemny.
Bardzo proszę o pomoc

 
forum » ROBOT Millennium » Parametry zwichrzeniowe - prośba o pomocGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.