forum » ROBOT Millennium » konstrukcje ciegnowe
Autor
Post
AnnaPająk

konstrukcje ciegnowe

Witam, czy mozna w robocie wymodelować cięgno przywieszone do dwóch innych cięgien w środkach ich rozpiętości? Jak? pozdrawiam serdecznie

burczynski

bez tytulu

Można, trzeba ustawić w opcjach obliczeniowych analizę P-Delta i wprowadzić realistyczne wartości w oknie "Kable". Radzę zacząć od modelowania kabla dylatacją względną i metodą prób i błędów określić dylatację tak, aby np. dostać żądane siły lub zwis.

 
forum » ROBOT Millennium » konstrukcje ciegnoweGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.