forum » ROBOT Millennium » Analiza liniowa
Autor

Analiza liniowa

Jak powrócić do analizy liniowej? Tylko na chwilę wszedłem w parametry analizy konstrukcji i zaczytało mi analizę nieliniową. Nic tam nie zaznaczałem. Wszystkie przypadki mam teraz z analizą nieliniową. Mam Robota 2012.

kakorzeniowski

c.d.

Zauważyłem jedną rzecz. Nawet jak stworzę nowe przypadki linowe. I w tabeli obciążeń przerzucę obciążenia z tamtych nieliniowych przypadków do tych nowych liniowych. To jak wcisnę obliczenia to zamienia mi z powrotem moje przypadki na nieliniowe.

AdamW

bez tytulu

A przypadkiem w modelu nie masz jakiegoś elementu nieliniowego? Jeśli tak jest to Robot będzie właśnie zmieniał wszystkie liniowe przypadki na nieliniowe.

kakorzeniowski

bez tytulu

Tak. To o to chodziło. Jak poczytałem o tej analizie nieliniowej w podręczniku Robota, to raczej geometria konstrukcji byla przyczyną samoczynnego przełączania się rodzaju analizy.

kakorzeniowski

bez tytulu

Dopiero z biegiem czasu sam patrząc na swoje pytania widzę jak kiedys niewiele wiedziałem:) Pozdrawiam Cię kakorzeniowski z 2012roku:)

forum » ROBOT Millennium » Analiza liniowa

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.