forum » ROBOT Millennium » Obciążenie ruchome - dwa pojazdy
Autor
Post
rys18

Obciążenie ruchome - dwa pojazdy

Witam!
Czy istnieje możliwość zamodelowania przejazdu dwóch pojazdów na raz przez obiekt mostowy w taki sposób, że jeden pojazd jedzie w jedną stronę, a drugi jednocześnie nadjeżdża drugim pasem z naprzeciwka?

Tomek_Robobat

ruchome

W jednym przypadku obciążenia ruchomego - nie da się.
Mozna stworzyć dwa niezależne przypadki obciążenia ruchomego, połączyc je w "globalnie" kombinacji - ale jak wiadomo poza pożądanym efektem znajdzie się wewnątrz również każde inne wzajemne położenie składowych tych dwu obciążeń - pod kątem ilości przypadków do analizy raczej mało korzystne rozwiązanie.
Powiedziałbym że najdokładniejszym (ale i najbardziej pracochłonnym) rozwiązaniem jest stworzenie dwu obciążeń ruchomych, porozbijanie ich na składowe, a nastepnie łączenie ze sobą w kombinacje odpowiednich składowych tak aby kazde kolejne położenie "zbliżało" pojazdy.
Pozdrawiam.

 
forum » ROBOT Millennium » Obciążenie ruchome - dwa pojazdyGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.