forum » ROBOT Millennium » Wybór analizy do modelowania wpływu żródła na budynek żelbetowy
Autor

Wybór analizy do modelowania wpływu żródła na budynek żelbetowy

Chciałbym się dowiedzieć w jaki najbardziej poprawny sposób należy obliczyć wpływ żródła w postaci tunelu (spektrum) na budynek żelbetowy. Posiadam dane na temat spektrum (grunt, przyśpiesenia, prędkości)
Czy isnieje jakieś opracowanie na ten temat? Mój tok postepowania przedstawiam poniżej.
Zamodelowałem budynek wraz z podporami sprezystymi. Nastepnie obciążyłem siłami bezwładności (przyspieszeniem ściany i płytę fundamnetową zagłębioną w gruncie). Stworzyłem kombinacje obciążęń. Zdefinowałem analizę modalną następnie spektralną.(analiza modalna zostawiłem na ustawieniach domyślnych, spektralna zdefinowałem spektrum) Zastanawiam się czy one wystarczą do oceny wpływu żródła na obiekt. Otrzymałem dla analizy spektralnej wyniki przemieszczeń w x, y i z (dla poszczgólnych postaci do 1 do10 ustawienia domyślne). Z analizy modlanej otrzymałem drgania własne (okres)
Rozumiem żę więcej nie otrzymam. (np zmianę okresu drgań konstrucji pod wpływem działania żródła)
Proszę o ewentualne uwagi może któryś z forumowiczów zajmowałem się już takim zagadnieniem lub istnieję jakaieś rzetelne opracowanie na ten temat. Proszę również o wypowiedź serwisu.
Z góry dziekuję za uwagi i poświęcony czas.

Tomek_Robobat

bez tytulu

Witam,
Po opnię serwisu zapraszam do bezpośredniego kontaktu z nami pod service@robotsi.pl
Na forum dodam od siebie jedynie, iż pozostawienie analizy modalnej na domyslnych parametrach może (choć nie musi) okazać się grubym błędem z racji np: niedopilnowania wymaganego w analizie sejsmicznej/spektralnej relatywnego udziału masy w domyślnych 10 postaciach lub zakończeniem prowadzenia analizy modalnej z rezultatami dla postaci "poza obszarem zainteresowania" spektrum.
Pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » Wybór analizy do modelowania wpływu żródła na budynek żelbetowy

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.