forum » ROBOT Millennium » Kołowa płyta fundamentowa - siatka MES, Robot Structural Analysis
Autor
Post
jamaall

Kołowa płyta fundamentowa - siatka MES, Robot Structural Analysis

Witam, zagadnienie jak w temacie - mam do zamodelowania kołową płytę fundamentową pod silos żelbetowy. Mój problem polega na tym, że nie mogę uzyskać siatki MES w układzie biegunowym. Płytę modeluję jako panel kołowy o danej grubości; niezależnie od przyjętej metody siatkowania Robot wyrzuca siatkę MES w układzie kartezjańskim. Jakieś sugestie?

macjar

bez tytulu

spróbój zamodelować płyte z ćwirtek koła i popróbój Metodą Coons'a , TYP PODZIAŁU--->TRÓJKATY I TRAPEZY W OBSZRZE TRÓJKATNYM

jamaall

bez tytulu

Dokładnie tak jak powiedziałeś. Od siebie dodam tylko, że trzeba pamiętać aby układy lokalne poszczególnych "ćwiartek" były ze sobą zgodne.

 
forum » ROBOT Millennium » Kołowa płyta fundamentowa - siatka MES, Robot Structural AnalysisGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.