forum » ROBOT Millennium » Analiza sprężysto - plastyczna prętów stalowych
Autor

Analiza sprężysto - plastyczna prętów stalowych

Witam,

Szukałem na forum i w instrukcji odpowiedzi na moje wątpliwości, jednakże nie odnalazłem rozwiązania.

1. Dlaczego na przykładzie belki obustronnie utwierdzonej w analizie sprężysto - idealnie plastycznej (bez wzmocnienia!) po osiągnięciu na podporach nośności przegubu plastycznego, momenty podporowe nadal wzrastają? Przy wyczerpaniu nośności w przęśle, momenty podporowe są o około 7,5% większe od momentu powodującego pełne uplastycznienie przekroju.
Takie same wyniki uzyskano przy wyborze modelu ze wzmocnieniem o zerowej wartości wzmocnienia.

2. Na jakiej podstawie dobiera się podział elementów w analizie spręzysto - plastycznej ? (preferencje zadania -> analiza nieliniowa -> podział elementów w analizie spręzysto-plastycznej ). Domyślnie ustawiona jest opcja "automatyczny". Jednakże uzyskany graniczny moment jest przeszacowany o około 15% niż wynika to z prostych obliczeń ręcznych. Wpisanie śmiesznie dużej wartości podziału na np 50 elementów spowodowało zbieżność z obliczeniami ręcznymi. Jak przyjmować wartość podziału? (skoro automat robi to niezbyt sympatycznie)

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi, porady, wyjaśnienia i ogólnie za poświęcony czas.

forum » ROBOT Millennium » Analiza sprężysto - plastyczna prętów stalowych

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.