forum » ROBOT Millennium » Wpływ wzmocnienia na statykę globalną ramy portalowej
Autor
Post
Lookosz

Wpływ wzmocnienia na statykę globalną ramy portalowej

Witam,
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś wyjaśnił mi w jaki sposób zastosowanie wzmocnienia w skrajnym węźle hali o konstrukcji portalowej wpływa na statykę globalną całej konstrukcji.
Przy porównaniu dwóch wariantów ramy - z wzmocnieniem i bez, dla prostego przypadku obciążenia(ciężar własny + śnieg równomiernie), wartości momentów w skrajnych węzłach wynoszą odpowiednio ok. 705kNm(wzmocnienie) i ok. 765kNm(bez wzmocnienia).

Skąd aż taka różnica?

Lookosz

bez tytulu

Bardzo przepraszam - mała poprawka, moment w węźle z wzmocnieniem wynosi ok. 765kNm, bez wzmocnienia 705kNm.

Ogólnie zastosowanie wzmocnienia powoduje wzrost wartości momentu zginającego o ok. 7%.

macjar

bez tytulu

...a co w tym dziwnego ... czysta mechanika

Lookosz

bez tytulu

To może wyjaśni Pan jak w obliczeniach traktuje się taki element?

macjar

bez tytulu

...z tego co pamiętam to w pomocy jest to opisane dokładniej...to nie jest tylko element który zmienia konstrukcje wizualnie ale zwiększa sztywność w węźle, gdy przechodzisz do wymiarowania też jest to uwzgledniane (poznasz po wskażnikach w notce) zarówno przy wymiarowaniu profili jak i połączeń

 
forum » ROBOT Millennium » Wpływ wzmocnienia na statykę globalną ramy portalowejGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.