forum » ROBOT Millennium » Definicja fundamentu w RSAPro2012
Autor
Post
proconcrete3d

Definicja fundamentu w RSAPro2012

Witam;

Definiuję fundamenty stopowe pod słupami hali w RSAPro2012 dla kilku wybranych węzłów.
Wymiarowanie fundamentów zaszyto pod "zbrojeniem rzeczywistym elementów żelbetowych" (w RSAPro2011 jeszcze było w menu), przy każdej definicji fundamentu program "rzęzi" niemiłosiernie i dostają znany komunikat "brak odpowiedzi".
Chciałem zapytać czy ktoś wie jak dopisać węzły do listy - tak by skopiować zdefiniowane stopy ze wszystkimi danymi (geometria, materiał, grunty) na inne węzły podporowe.
Któryś z programistów był tak uprzejmy że poblokował kontrolki w nawigatorze i nie ma możliwości dopisania węzłów. Przy zdefiniowanych i widocznych w liście nawigatora fundamentach są opcje: "przenieś selekcję na/z konstrukcji" ale to nie działa.
Nie wiem tez jaki sens maja funkcje "Edycja->kopiuj/wklej" skoro skopiowany zostaje fundament istniejący tylko nic nie można w nim zmienić z racji poblokowanych komórek z właściwościami.

Czy ktoś może wytłumaczyć jak działają te opcje i czy da się kopiować zdefiniowane uprzednio elementy ?
W helpie nic nie ma na ten temat a ja w tych opcjach nie widzę najmniejszego sensu. Zamiast przyśpieszyć robotę tracę czas na definicję wszystkiego od nowa.

proconcrete3d

Definicja fundamentu w RSAPro2012

Żebym tracił czas na definicję od nowa - tracę czas na czekanie aż moduł się "odwiesi" (średnio trwa to 5min)
Praca w nim to horror.
Mógłby ktoś potwierdzić czy na 64-bitowym systemie działa też tak fatalnie, ewentualnie która wersja RSA ma najmniej błędów - bo na dłuższą metę nie da się na v.2012 pracować?

 
forum » ROBOT Millennium » Definicja fundamentu w RSAPro2012GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.