forum » ROBOT Millennium » Ruszt fundamentowy
Autor
Post
projekt11

Ruszt fundamentowy

Witam
Czy ktoś z Państwa korzystając z programu robot liczył ruszt fundamentowy z uwagi na szkody górnicze
czyli poziome odkształcenia podłoża i/lub krzywizny terenu.Teren podlega 2 kategorii górniczej.
Jak zmodelować w programie obciążenie siłami od odkształceń i krzywiznę terenu?
Proszę o pomoc w tym zakresie.

burczynski

bez tytulu

Wprowadzić obciążenia węzłów podporowych wymuszonym przemieszczeniem węzłów w kierunku pionowym w dół. Wartość przemieszczenia najłatwiej określić graficznie, poprzez narysowanie łuku o danej krzywiźnie i odczyt przyrostu odpowiednich współrzędnych.

 
forum » ROBOT Millennium » Ruszt fundamentowyGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.