forum » ROBOT Millennium » Dodatkowe wymuszenie wywołane ruchem dynamicznym podłoża
Autor
Post
deumati

Dodatkowe wymuszenie wywołane ruchem dynamicznym podłoża

Witam,
mam taki problem, nie potrafię wprowadzić takiego obciążenia (patrz temat). Projekt akademicki, doktor narzucił nam takie obciążenie, a sam się mota i nie wiem jak to wprowadzić. Zadał nam obciążenie 0,02 m/s2. Pomożecie?

Sajmonovic

bez tytulu

Witam!

Nigdy takiego obciążenia nie zadawałem lecz proponuję spróbować wyklikać następujące rzeczy:
"Definicja obciążeń->Węzeł->Przemieszczenie wymuszone->Obciążenie traktowane jako: przyspieszenie"

Poza tym dla prostych modeli obliczeniowych można próbować zastosować ekwiwalentne obciążenie statyczne.

burczynski

bez tytulu

Samo wprowadzenie obciążenia węzła wymuszonym przyspieszeniem w analizie statycznej nic nie da. Niezbędne jest też określenie zależności przyspieszenia od czasu i wykonanie analizy typu :"Całkowanie równań ruchu".

stahlbau

?

Najpierw należałoby ustalić czy doktor wogóle wie o co mu chodzi:
1. gdyby miała to być dokładna analiza dynamiczna obciążeń wymuszeniem sejsmicznym to poza informacjami o konstrukcji potrzebna byłoby znajomość spektrum a nie jakiejś pojedynczej wartości przyspieszenie, zresztą o podejrzanie znikomej wartości. O tym pisał kolega Burczyński ale wąpliwe by w szkole wymagano takiej zaawansowanej analizy.
2. są w robocie opcje obliczeń sejsmicznych wg wymogów normowych ale w takim przypadku konieczne byłoby określenie wyboru normy, przyporządkowania strefy sejsmicznej, założonego tłumienia itp itd, więc również jedna narzucona wielkość to za mało,
3. najpewniej chodzi o wykonanie zastępczej analizy statycznej z uwzględnieniem sił bezwładności, wówczas po prostu wystarczy zadać przyspieszenia do zadeklarowanych mas i obiektów (obciążenia-->ciężar i masa-->siły bezwładności) i TYLE, taka analiza zasadniczo byłaby zgodna z normą DIN 4149, pomijając oczywiście kwestię występujących tam współczynników i stref (przyspieszenia bazowe od 0,4do0,8m/s2) oraz rozdziału sił dynamicznych w uzgodnieniu do form własnych

burczynski

bez tytulu

Jeśli chodzi o zastępcze siły statyczne można skorzystać np. z wytycznych instrukcji ITB nr 391/2003 "Projektowanie budynków podlegających wpływom wstrząsów górniczych".

 
forum » ROBOT Millennium » Dodatkowe wymuszenie wywołane ruchem dynamicznym podłożaGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.