forum » ROBOT Millennium » Obciążenia w Robocie 2012 a wartość reakcji
Autor
Post
projektykonstrukcji

Obciążenia w Robocie 2012 a wartość reakcji

Witam. Czy ktoś z Was zauważył niezgodność pomiędzy ręcznym zebraniem obciążeń, a reakcjami podporowymi uzyskanymi w robocie? Chodzi o to, że wydaje mi sie że robot dwukrotnie przyjmuje współczynnik obciążeń. To wychodzi recznie ze wspolczynnikami czyli obliczeniowe pasowaloby do obciazen charakterystycznych (niby) w robocie - z listy. A to co biore z kombinacji recznych ze wspolczynnikami jest 1,5 razy wieksze od reakcji obliczonych recznie. Jest to dziwne tym bardziej, ze przypadek jest prosty, wiadomo ile zbierze dany slu, bo jest symetria, jest 5 kondygnacji (garaż wielopoziomowy).

Proszę doradzcie moze ktos z Was ma jakies sugestie.
Pozdrawiam

Tomek_Robobat

bez tytulu

O ile problem jest aktualny sugeruje podesłanie zadania na serwis.
Zakładając poprawną definicję kombinacji ręcznych (tak wnioskuję z posta), taka sytuacja nie powinna miec oczywiście miejsca. O błąd prosciej w kombinacjach automatycznych, jezeli użytkownik zdubluje współczynniki obciążeń
Pozdrawiam
TW

 
forum » ROBOT Millennium » Obciążenia w Robocie 2012 a wartość reakcjiGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.