forum » ROBOT Millennium » Komunikat błędu przy wymiarowaniu zelbetu
Autor
Post
McRaddick

Komunikat błędu przy wymiarowaniu zelbetu

Poniewaz nie znalazlem odpowiedzi ani w pomocy programu, ani na tym forum chyba jeszcze nikt nie poruszył tego problemu, chciałbym dowiedzieć się co oznacza komunikat "Wytrzymalosc betonu wykracza poza zakres dopuszczony przez norme- E.1.N". Komunikat wyświetlany jest po wykonaniu wymiarowania elementów zelbetowych.

Tomek_Robobat

EC2 załącznik E

Tablica E.1N precyzuje zależności między klasami ekspozycji a klasami betonu. Sugerowalbym sprawdzić czy aby w przykładzie nie został uzyty do obliczeń beton o zbyt słabej wytrzymałości w porówaniu do zadeklarowanej klasy ekspozycji.
Pozdrawiam

 
forum » ROBOT Millennium » Komunikat błędu przy wymiarowaniu zelbetuGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.