forum » ROBOT Millennium » momenty skręcające w płycie
Autor
Post
woo4u

momenty skręcające w płycie

Witam, czy w Robocie istnieje możliwości odczytania momentów skręcających? Mam do policzenia strop dwukierunkowo zginany i nie widzę nigdzie opcji która by mi je pokazała. Sprawdzałem też podręcznik użytkownika.

Sajmonovic

bez tytulu

Domyślam się, że chodzi o momenty zginające Mxy (które generalnie mają charakter skręcający). Wyświetlić je można wybierając odpowiedni rodzaj momentów w oknie wyświetlania map sił wewnętrznych.
Naturalnie takie momenty znajdują się w płytach.
Dla elementów prętowych będą to momenty Mx.

 
forum » ROBOT Millennium » momenty skręcające w płycieGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.