forum » ROBOT Millennium » zakrzywiona oś słupa
Autor

zakrzywiona oś słupa

Witam.

Mam problem z definicją słupa stalowego jak poniżej na rys.
http://www12.speedyshare.com/files/30789660/download/a.JPG
Gdy zastosowałem jeden z offesetów defaultowych czyli 'półka górna' albo 'półka dolna' otrzymałem:
http://www15.speedyshare.com/files/30789812/download/b.jpg

co sprawy nie załatwia bo celem jest żeby podpora była cały czas w osi słupa

Dzięki za pomoc!

Karol

bez tytulu

chyba że rozwiązaniem jest po prostu dodanie węzła w osi słupa
http://www12.speedyshare.com/files/30790072/download/c.JPG

macjar

bez tytulu

...a może poprostu zamodeluj słupa odchylonego od pionu... zabawa offsetami ma swoje konsekwencje w uzyskanych siłach przekrojowych

bb

bez tytulu

W kwesti rozwiązania problemu - popieram propozycję macjara.
Mam też przy okazji pytanie. Jaki sens ma modelowanie słupów w ten sposób poza względami estetycznymi modelu? Czy nie dość wystarczającym modelem (odzwierciedleniem rzeczywistości) jest pionowa oś słupa z półkami słupa na modelu układającymi się w kształt litery V. Pytam w odniesieniu do modelowania zbieżnych słupów w halach przegubowo połączonych z fundamentem i sztywno z ryglem dachowym.

Karol

bez tytulu

jeśli macie książke BO5 to tam przykład nr 3, identyczny muszę zamodelować, a jak robie oś nachyloną to wtedy ta krawędź słupa nie jest idealnie prosta.. przecie nie będę strzelał pod jakim kątem narysować ;]

JerzyCP

bez tytulu

Przykład książkowy jest trywialny - raptem 5 węzłów do zamodelowania :).
W pierwszym etapie zakładasz wstępne przekroje np. z wzorów uproszczonych i liczysz ramę.
Szkicujesz ramę w AutoCadzie (obrys profili), wyznaczasz offsetami linię środka ciężkości profili i odczytujesz współrzędne węzłów.
Korygujesz współrzędne węzłów w Robocie i liczysz ramę.

Jak ktoś często liczy i optymalizuje ramy o zmiennej wysokości środnków W Robocie, to niestety w bazie profili brakuje elementów o różnej wysokości środnika, w których można deklarować zmianę grubości półki wewnętrznej, środnika i półki zewnętrznej na długości elementu (dodatkowo każda zmiana w różnej odległości od punktu początkowego).

Karol

bez tytulu

offsety muszę zrobić, bo potem jeszcze płatwie i rygle dochodzą.. innymi słowy muszę zrobić coś takiego:
[www.speedyshare.com]
i za chiny mi to nie wychodzi zachowując wymiary w osiach tj: szer. 36m, wys. ścian 8m i wys. całkowita 12m
już pomijam same wymiary profili bo to zbędne jest, chodzi o zachowanie wymiarów.. a na bank offesty babka zastosowała w tym przykładzie :>

forum » ROBOT Millennium » zakrzywiona oś słupa

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.