forum » ROBOT Millennium » Współczynniki beta-y beta-z przy wymiarowaniu zginanego elementu stalowego. Błąd?
Autor
Post
Sajmonovic

Współczynniki beta-y beta-z przy wymiarowaniu zginanego elementu stalowego. Błąd?

Witam!

Pracuję z ARSAP2011. Chcąc wymiarować element stalowy zginany ukośnie deklaruję współczynniki Beta-y i Beta-z (współczynniki interakcji). Jest to akurat płatew dlatego też w opcjach rodzaju pręta po wybraniu 'więcej' przyjmuję schemat przegubowy z momentami na podporach i obc. ciągłym przy zginaniu względem Y. Wpisuję moment przęsłowy i co?
I nagle wytężenie tego elementu zamiast 0.90 (dla beta = 1.0) wynosi 5.40.

Dlaczego? Otóż tutaj zaczyna się mój problem. Po wpisaniu momentu przęsłowego, program przy weryfikacji jako Beta-z*Mzmax przyjmuje ten sam moment który wpisałem jako Beta-y*Mymax.
Czyli generalnie Beta-y*Mymax = Beta-z*Mzmax. Nawet po wpisaniu innej wartości momentu dla zginania po słabszej osi, program i tak sam bierze zły moment do wymiarowania. I w ten oto sposób element jest zginany po obu osiach momentem z osi mocniejszej.

Czy ktoś miał taki problem? Czy jest na to jakaś poprawka/rozwiązanie? A może źle coś robię?

 
forum » ROBOT Millennium » Współczynniki beta-y beta-z przy wymiarowaniu zginanego elementu stalowego. Błąd?GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.