forum » ROBOT Millennium » Super wersja 2012 żle rozlicza obciążenia a było ok :)
Autor
Post
Czarny

Super wersja 2012 żle rozlicza obciążenia a było ok :)

Uwaga na obciążenia jednorodne przykładane po konturze do panela osłonowego - program w super nowej wersji ich nie uwzględnia do obliczeń :) . A tak przy okazji we wszystkich wersjach poprzednich uwzględniał . Hm może czegoś nie rozumiem ale myślę że w ten sposób najłatwiej jest zarabiać pieniądze celowo psując i naprawiając program w różnych jego algorytmach . Myślę że najlepiej jakby program pisał inżynier który ma pojęcie o odpowiedzialności w budownictwie.

Pozdrawiam Panów Informatyków

Tomek_Robobat

bez tytulu

Doprecyzujmy - problem jest z obciążeniami, które mają automatycznie wykrywac obiekty w płaszczyźnie konturu. Jezeli ręcznie wskazuje się obiekty obciążone jest OK. Problem zgłoszony do poprawy w Autodesku....
No ale faktycznie najwyraźniej w 2011 Robot sobie z tym radził, a to już trudno komentować...

JerzyCP

bez tytulu

Automatyczne wykrywanie obiektów na których opiera się wykładzina jest ryzykowne - ja wolę ręcznie wskazywać te elementy.

Przykład - Ściana boczna hali stalowej w której w jednej płaszczyźnie zamodelowane w Robocie będą:
a. Słupy ram głównych
b. stężenia
c. ryglówka ścienna, na której będzie się opierała okladzina.

Jerzy

kamild

bez tytulu

Wystarczyło by dodać coś w rodzaju "natury elementu" i przy definicji wybierać czy to element nośny, płatew, stężenie etc.
Aczkolwiek jeśli coś działa przez x wersji, a w najnowszej jest skopane to użytkownik który się przyzwyczaił może się grubo pomylić. I tutaj wychodzi polityka Autodesku, który robi sobie z nas betatestrów nie biorąc za to żadnej odpowiedzialności.

 
forum » ROBOT Millennium » Super wersja 2012 żle rozlicza obciążenia a było ok :)GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.