forum » ROBOT Millennium » Belki ażurowe + eurokody
Autor
Post
daw83

Belki ażurowe + eurokody

czy ktoś wie jak policzyć w robocie, o ile to jest możliwe, belki ażurowe w eurokodzie, pojawia się komunikat: "Pręty (...) nie zostały policzone gdyż są one wykonane z przekrojów niedostępnych w bieżącej normie." Przekrój zamodelowany jako nowy przekrój / specjalny / z ażurowym środnikiem. Zastanawiam się czy to wynika z tego, że nie ma możliwości obliczania takich belek zgodnie z eurokodami (było by to dziwne), czy po prostu trzeba inaczej zamodelować przekrój?

stahlbau

belki ażurowe+ec

Obecna wersja EC (tj.również nasza PN-EN) nie podaje zasad obliczania belek ażurowych więc nie ma tego w robocie. Starsza wersja eurokodów miała załącznik N gdzie było to dość lapidarnie ale podane. Tego załącznika nie ma już w sieci, jest nowszy dokument na razie oficjalnie nie wciagnięty do EC ale niedługo pewnie to zrobią - Feldmann M. i inni: Large web openings for service in composites floors. Technical Group Steel
8 (TGS8), RFS-CT-2005-00037. Obejmuje belki stalowe i zespolone. Plik jest dostępny w sieci w wersji pdf (angielski,niemiecki, francuski). Niestety zasady tam podane są zakręcone jak słoik, nawet jak na eurokody. Bez mathcada nie rozbieriosz.pzdr

daw83

bez tytulu

wdzięczny jestem za odpowiedź, w takim razie pozostaje polska norma

 
forum » ROBOT Millennium » Belki ażurowe + eurokodyGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.