forum » ROBOT Millennium » bez tytulu
Autor
Post
ashly123

bez tytulu

Witam,

Pierwszy raz modeluję konstrukcję z użyciem kabli w Robocie i po zdefiniowaniu przekroju i siły naciągu oraz analizie obliczeniowej, pojawia się komunikat:
"Brak przypadków obciążeń w definicji kombinacji normowych. UWAGA: Przypadki analizy nieliniowej nie mogą uczestniczyć w kombinacjach normowych."

Obciążenia zdefiniowałam jak zawsze dla każdej innej konstrukcji, rozumiem, że siła naciągu jest traktowana jako obciążenie kabli(ale nie pojawia się jako osobny przypadek obciążenia). Nie wiem dlaczego przypadki obciążeń są brane pod uwagę jedynie w analizie nieliniowej?
Jak to poprawić?

Tomek_Robobat

bez tytulu

Kombinacje normowe (automatyczne) tworzone są na zasadzie superpozycji wyników przypadków prostych. W przypadku analizy nieliniowej (a taką wymuszają w programie m.in. kable) przestaje mieć to zastosowanie. Program musi obliczyć kazdą z kombinacji z osobna czyli pozostaje albo definiowac kombinacje ręczne albo można sobie pomóc 'generatorem kombinacji' (czwarta opcja w oknie kombinacji automatycznych).
Pozdrawiam

 
forum » ROBOT Millennium » bez tytuluGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.