forum » ROBOT Millennium » Kratownica w przestrzeni/ niestabilności
Autor

Kratownica w przestrzeni/ niestabilności

Witam, wiem, że problem niestabilności różnego typu był wielokrotnie poruszany, ale w sumie nie znalazłem żadnej porady odnośnie mojego problemu. W typie konstrukcji - rama płaska - zamodelowałem ramę hali dwunawowej z dźwigarem kratowym opartym przegubowo na słupach utwierdzonych. Pasy kratownicy sztywne, słupkom i krzyżulcom nadane pręty kratownicowe w charakterystyce zaawansowanej prętów. Przeniosłem tako oto konstrukcję do modelu budynku. Pojawiły się niestabilności 2 rodzaju. Rx w miejscach oparć kratownic - zablokowałem więc dodatkowo obroty Rx i Rz. Pojawiają się też niestabilności w węzłach kratownic w pasie górnym i dolnym związane z obrotem Rz. Czy nadać "fikcyjną podporę" z zablokowanym obrotem Rz w tych miejscach? Konstrukcję sprawdzałem dokładnie.

Dzięki za wszelaką pomoc i pozdrawiam

Tomek

forum » ROBOT Millennium » Kratownica w przestrzeni/ niestabilności

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.