forum » ROBOT Millennium » ARSA 2012
Autor

ARSA 2012

W poniedziałek późnym popołudniem Autodesk poinformował, że wprowadzenie ARSA 2012 jest przewidziane na 1 lipca. W takim razie z poczatkiem lipca dopełni się pakiet programów, z których dostępne już były Revit Structue 2012 + Revit Extensions i ASD 2012.

Pozdrawiam,
TW

Tomek_Robobat

ARSA 2012 na centrum pobierania

O jeden dzień wcześniej ;)
[www.robobat.pl]

Można już podbrać z centrum na naszej stronie wspomniany wyżej program.
Od wersji 2012 mamy doczynienia ze wspólną 'instalką' dla systemów 32-64bit, która automatycznie powinna się dostosowac do systemu operacyjnego.

Pozdrawiam,
TW

stahlbau

ARSA 2012

Cechą znamienną "nowego" ARSA 2012 jest:
a)dłuższy czas instalacji
b)znacznie wolniejsza praca niż wersji 2010,
Natomiast zmian i ulepszeń nie widać prawie wogóle, mimo, że tym razem zamiast na wiosnę upgrade ukazało się latem. Koledzy z Autodesku po raz kolejny zakpili z użytkownika, szczególnie, iż od wersji 2012 z programu usunięto całkowicie kalkulatory (!). Z listy zmian podanych w oficjalnych komunikatach nie ma nic istotnego, bo trudno uznać za takowy np. fakt uwzględnienia nowozelandzkiej normy sejsmicznej. Uczciwie trzeba jednak przyznać, iż zapomnieli pochwalić się nowym dodatkiem przydatnym do modelowania układów ramowych hal. Niewiele to zmienia. Jestem przerażony marszem w ślepą uliczkę od chwili przejęcia Robota przez Autodesk. C'est la vie...

ahcinga

bez tytulu

dla mnie istotną zmianą jest możliwość generowania kombinacji obciążeń (w 2011 było to niemożliwe ponieważ w nazwie użytkownika miałam polskie litery) - ale żeby do tego trzeba było nową wersję wprowadzać?

kolejną zmianę jaką zauważyłam to brak kolumny ze stopniem zagęszczenia/stopniem plastyczności podczas ustawiania warstw gruntu. W poprzedniej wersji można było wybrać np. piasek i wartość wpisać "przy miąższości" czy teraz muszę tworzyć nowy grunt w bazie gruntów żeby zmienić wartość stanu gruntu, czy może jest jakaś opcja która włącza tą kolumnę?

nodon

bez tytulu

Niestety, jest coraz gorzej. całe szczęście zrezygnowałem z subskrypcji. Autodesk Robot Structural Analysis Professional (dawniej ROBOT Millennium) pięknie się rozwijał dzięki firmie Robobat, która w pewnym momencie go sprzedała. Teraz zmieniają się screeny początkowe i ikonki są coraz bardziej 3D z cieniami. To samo się stało z REX Rafter framing. Było ok, teraz poszło do Autodesku, więc koniec z rozwojem.

forum » ROBOT Millennium » ARSA 2012

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.