forum » ROBOT Millennium » Płyta kolista o parta na ruszcie ?
Autor

Płyta kolista o parta na ruszcie ?

Witam.mój problem wygląda tak:
Może zacznę od tego ze jest to temat dotyczący pracy dyplomowej.Tematem pracy jest zaprojektowanie silosu na rzepak wysokości 40m i 16m o ile sama komora silosu nie sprawia problemów to schody zaczynają się w zamodelowaniu płyty przykrycia.
1) Tak jak w temacie jest to płyta kolista oparta na ruszcie oraz przegubowo na ścianach silosu. Nie wiem w czym tkwi problem niepokoją mnie wykresy momentów. Po przeprowadzeniu analizy na obwodzie płyty (mapy mxx) widoczne są momenty nie są duże ale są (widoczne w postaci placków ;)) z tego co wiem jeśli wprowadzę podporę przegubowa taka sytuacja nie powinna się pojawić może się mylę.
2) Drugim problemem są wykresy w płycie nad rusztem mianowicie płyta pracuje jakby nie byłą związana z rusztem nie widać skoków momentów nad żebrami.

Sajmonovic

bez tytulu

Witaj,
Wypowiem się odnośnie 1) - upewnij się czy przeglądając wyniki masz odpowiednio ustawiony układ współrzędnych - oglądając Mxx i mając ustawiony kartezjański układ współrzędnych w niektórych miejscach płyty będziesz oglądał momenty obwodowe a w innych promieniowe. W płytach kolistych na podporze przegubowej występują zerowe momenty - owszem, ale tyczy się to tylko momentów promieniowych.

Pozdrawiam.

Tyro

bez tytulu

jeszcze mam takie pytanie: czy typ zbrojenia ustawiony dla panela (czyste zginanie; Ściskanie/rozciąganie) ma jakiś wpływa na otrzymywane wyniki np momenty ?

macjar

bez tytulu

...niema to żadnego wpływu, są to parametry jedynie do wymiarowania zbrojenia

forum » ROBOT Millennium » Płyta kolista o parta na ruszcie ?

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.