forum » ROBOT Millennium » obciążenie ruchome - definicja pojazdu
Autor
Post
JGod

obciążenie ruchome - definicja pojazdu

Witam,
mam pytanie odnośnie definicji pojazu - czy wprowadzając siłę F definiuję obciążenie na oś czy na koło. tj. czy obciążenie na koło wynosi F czy 0.5*F ?
z góry dziękuję za pomoc

burczynski

bez tytulu

Puść obliczenia i sprawdź sumę reakcji.

JGod

bez tytulu

dziękuje za odpowiedz. jak mówią człowiek poznaje funkcje programu przez całe życie.

Tomek_Robobat

bez tytulu

Przy pojeździe symetrycznym wprowadzona wartośc siły F jest na kazdym 'kole'.
Warto sobie od czasu do czasu włączyć wyświetlanie pojazdu (Widok>Wyświetl...> Obciążenia> Obciążenia ruchome> Obciążenie ruchome - pojazd) - domyślnie jest tylko trasa. Po dołożeniu opisów sił ich wartości powinny być jasne.
Pozdrawiam.

 
forum » ROBOT Millennium » obciążenie ruchome - definicja pojazduGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.