forum » ROBOT Millennium » Błąd 3309 / możliwości Robota
Autor

Błąd 3309 / możliwości Robota

Witam,
Zamodelowałem konstrukcję przekrycia stalowego o następującej charakterystyce:
- konstrukcja będzie stanowić przekrycie nad niskimi budynkami,
- wymiary w rzucie 200x200 m,
- wysokość 12 m,
- słupy tylko po obwodzie w rozstawie co 10 m,
- porycie składa się z 2 powłok w odległości 2 m i skratowania pomiędzy nimi (taki "sandwich),
- elementy skończone powłoki 1x1 m,
1. Podczas obliczeń wyskoczył mi błąd 3309-błąd wykonania. Co on może dokładnie oznaczać?
2. Statystyka zadania: liczba węzłów: 80 882, liczba elementów: 85 001, liczba równań: 484 812.
Czy Robot jest w stanie przeliczyć takie zadanie? Po ok.40min (po wykonaniu renumeracji) obliczeń wyskoczył mi ww. błąd 3309. W menedżerze zadań Robot najwięcej (tyle ile odnotowałem) pochłaniał 1.2 GB pamięci.
Jest to zadanie studialne. Prosiłbym o pomoc.

prybak

bez tytulu

Liczyłem żelbet na 80~90 tys węzłów (pręty występowały w ilościach śladowych) i co prawda z problemami ale sie dało.
Proponuję kontakt z serwisem.

Tomek_Robobat

bez tytulu

80tys węzłów zdecydowanie mieści się w możliwościach Robota w zakresie samej statyki (testowo liczyliśmy modele do 250-300tys). Natomiast problemy komfortu pracy mogą się pojawić na etapie wymiarowania elementów (zwłaszcza zbrojenia płyt - ale tutaj przychodzi z pomoca opcja zapisów podkonstrukcji.
Wracając do problemu - komunikat: 'problem wykonania' najczęściej świadczy o problemie solwera albo z dostępem do pamięci operacyjnej, bądź miejsca na dysku. Najczęściej niesie to ze sobą koniecznośc zmiany w preferencjach zadania metody rozwiązania zadania z 'automatycznej' na coś innego (np: Skyline, iteracyjny, wieloprocesorowy - dwa ostatnie sugerowane są do dużych zadań). Swoją drogą do dużych zadań zdecydowanie zalecałbym 64bitowy system operacyjny.
Tak jak pisał prybak w razie problemów prosze podesłać zadanie na serwis.
pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » Błąd 3309 / możliwości Robota

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.