forum » ROBOT Millennium » bez tytulu
Autor
Post
bartekfc

bez tytulu

Dzień Dobry, czy jak liczę w Robocie konstrukcje wg PN-90/B-03200, to dostępne są gdzieś krok po kroku obliczenia poszczególnych prętów tejże konstrukcji ?

akos

bez tytulu

W oknie weryfikacji prętów klikasz na dowolny pręt i otwiera się okno "Wyniki". Klikasz na zakładkę "Wyniki szczegółowe" i tam masz w tabeli wszystkie kolejne obliczenia ze wskazaniem nr paragrafów w normie

bartekfc

bez tytulu

A z pozostałych opcji weryfikacyjnych (weryfikacja grup, oraz wymiarowanie grup) nie ma możliwości dojścia do tych szczegółowych wyników, tak tylko pytam, bo mogę zwymiarować, zmienić przekroje i włączyć weryfikację, i będę mieć te szczegółowe wyniki.

bartekfc

bez tytulu

A jak to jest możliwe że dla weryfikacji grup mam inne wyniki dla reprezentatywnego pręta jak dla optymalizacji grup, nawet jest trochę mniej obliczeń w tych wynikach szczegółowych.

bartekfc

bez tytulu

Nie że mniej tych obliczeń tylko że że mniejsze wartości są, nie można edytować, a mam jeszcze pytanie, co to jest w tych wynikach szczegółowych w dziale Parametry zwichrzeniowe, oznaczone jako Ld - nazwane jako długość zwichrzeniowa pręta, jak to odnosi się do PN.

 
forum » ROBOT Millennium » bez tytuluGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.